top of page

Adéla a Pavel

Když si vzpomenu na dobrodružství s Adélou a Pavlem ve Vietnamu, hned mě napadnou ty nekonečné jízdy na motorce skrz zelené rýžové pole, kde se krajina mění s každým kilometrem. V noci jsme často spali u místních lidí, kteří nás ubytovali v jejich skromných domečcích uprostřed těchto rýžových polí. A jak bych mohl zapomenout na naše večery? Opili jsme se místními pivy a "happy water", což je místní rýžová pálenka, která nás vždycky rychle dostala do veselé nálady.

A teď, když jsem je mohl fotit na jejich svatebním dni v Brně, všechny ty vzpomínky se vrátily. Ta atmosféra u řeky, kdy sluníčko prosvítalo mezi stromy a vytvářelo magickou atmosféru, to vše bylo jako scéna z filmu.

Obrad vedl husitský kněz, s kterým měl pár zjevně hluboký vztah. Nebyl to jen obřad, bylo to vyprávění jejich příběhu, plné citů, vzpomínek a upřímných momentů. A když kněz zazpíval "Imagine" od Johna Lennona, Místo naplnil hluboký pocit spojení a naděje. V tu chvíli, slyšet ty slova v tak intimním okamžiku, bylo to tak silné a dojemné, že v očích mnohých z nás se objevily slzy.

Po obradu přišel čas na oslavu. A co teprve jídlo od Huga Hromase! Ten chlapík to fakt umí. Griloval vše, co mu přišlo pod ruku, od orientálních specialit až po vegetariánské lahůdky. A jedním z vrcholů večera bylo flambování kachny přímo před hosty. Bylo skvělé sledovat, s jakou vášní a zručností vše připravoval, a tato show byla opravdu ohromující.

Celý den byl plný emocí, od radosti a smíchu až po dojaté slzy během obřadu. Bylo nádherné být součástí tohoto dne a znovu se setkat s Adélou a Pavlem, s nimiž mám tak vzácné vzpomínky.

bottom of page